Agencijski servisi
U svetu gde je sve obmana - pričati istinu je revolucionarni čin.
Džordž Orvel
KONTAKTIRAJTE NAS
Fonet - 2004 - 2026 - All rights reserved
Srbija
Fabrika robota moguća u Srbiji
11:47 02. 02. 2026. FoNet | Ivana Šanjević
BEOGRAD - Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas da postoji mogućnost da Srbija počne da proizvodi robote kineske kompanije Agibot Inovejšn, ali je potrebno videti da li je sposobna za prijem takve investicije.
Prisustvujući predstavljanju robota kompanije Agibot i sastanku njihovih predstavnika sa kolegama iz kompanije Mint, Vučić je rekao novinarima u Kineskom kulturnom centru da bi Srbija ove godine mogla da postane prva zemlja u Evropi koja pravi takve robote, dodajući da se radi o primenjenoj veštačkoj inteligenciji.
Nisu to samo softveri, već i softver i hardver, mašine koje će da prave te zglobove. U Srbiji bi mogla da bude fabrika robota, a uz data centar da imamo i data fabrike, jer roboti moraju da imaju po sto miliona časova učenja za ono što rade, naveo je Vučić. (kraj) vem/ivt/dj