Za prevoznike 50 milijardi

08:22 24. 06. 2026. FoNet | Vera Barišić

BEOGRAD - Direktor Centra za lokalnu samoupravu Nikola Jovanović izjavio je danas da će, prema najnovijem rebalansu budžeta Beograda, 50 milijardi dinara biti dodeljeno prevoznicima u Beogradu, privatnicima i Gradskom saobraćajnom preduzeću.

Jovanović je u pisanoj izjavi naveo da je to rekordan iznos i potvrda da ti izdaci nekontrolisano rastu.
 
"Ne postoji grad u Evropi koji daje četvrtinu ukupnog budžeta na subvencije za javni prevoz, što je neodrživo na duži rok i zbog čega ispaštaju sva druga davanja iz budžet", rekao je Jovanović. (kraj) vbr/mk
 
 
Share: