Protiv privatnog monopola

12:28 24. 06. 2026. FoNet | Eldin Hadžović

BEOGRAD - Snažno podržavamo viziju modernog prevoza Beograda, ali smatramo da stub javnog prevoza takve metropole mora ostati javno preduzeće opremljeno najsavremenijim vozilima, a ne privatni monopol, izjavio je danas predsednik sindikata Centar Ivan Banković uoči predaje potpisa sa zahtevima radnika Gradskog saobraćajnog preduzeća (GSP).

Banković je istakao da radnici cene projekte kojima se osnažuje GSP, kao što je nabavka 50 najsavremenijih električnih autobusa i kompletne infrastrukture.

Radnici GSP su izrazili nezadovoljstvo zbog ukidanja četiri linije trolejbusa iz javnog prevoza, koje se ustupaju privatnom preduzeću. (kraj) elh/st/mk

Share: