Novi izaslanici odbrane Srbije

14:40 24. 06. 2026. FoNet | Bojana Milovanović

BEOGRAD - Ministar odbrane Bratislav Gašić sastao se danas sa oficirima Vojske Srbije koji će u narednom periodu preuzeti dužnost izaslanika odbrane Srbije u Alžiru, Egiptu, Indiji, Indoneziji, Nemačkoj, Rumuniji i Ujedinjenom Kraljevstvu.

Kako se navodi u saopštenju iz njegovog kabineta, Gašić je tom prilikom izrazio uverenje da će budući izaslanici odbrane, vođeni patriotizmom i odanošću svojoj zemlji, nepokolebljivo štititi interese Srbije i potvrđivati kredibilitet sistema odbrane u državama u kojima budu službovali.
 
On im je poručio da preuzimaju odgovornu i časnu dužnost koja zahteva visok nivo profesionalizma i posvećenosti. (kraj) elh/bom/mk
Share: