Protestna nota zbog Gašića

18:33 12. 05. 2025. FoNet | Anđelija Stojković

SARAJEVO - Ministar spoljnih poslova Bosne i Hercegovine Elmedin Konaković uputio je protestnu notu Srbiji zbog toga što je ministar odbrane Srbije Bratislav Gašić sedeo prilikom intoniranja himne Bosne i Hercegovine, objavio je danas portal Klix.ba.

Gašić je pokazao nepoštovanje prilikom intoniranja himne Bosne i Hercegovine tako što je sedeo, dok su učesnici stajali što, kako piše u protestnoj noti, "predstavlja grubo nepoštovanje državnih simbola BiH i nespojivo je s ponašanjem koje se očekuje od visokog državnog zvaničnika strane zemlje".

Naglašava se da takvo ponašanje nije u skladu s principima dobrosusedskih odnosa, uzajamnog poštovanja i međunarodne diplomatske prakse. (kraj) vbr/and/bdr

Share: