Agencijski servisi
U svetu gde je sve obmana - pričati istinu je revolucionarni čin.
Džordž Orvel
KONTAKTIRAJTE NAS
Fonet - 2004 - 2026 - All rights reserved
Region
Upozorenje iz Evrope Albanije
20:58 12. 03. 2026. FoNet | Ivana Šanjević
TIRANA - Parlament Albanije odlučio je danas da ne ukine imunitet bivšoj zamenici premijera Belindi Baluku, optuženoj za korupciju, zbog čega je Evropska unija (EU) upozorila na implikacije koje bi mogle da uslede za Albaniju u procesu pristupanja Uniji, piše Politiko.
Premijer Albanije Edi Rama i njegova Socijalistička partija zaštitili su Baluku, koja se suočava sa optužbama specijalnog tužilaštva te zemlje da je uticala na dogovore o postizanju infrastrukturnih projekata čija vrednost premašuje 200 miliona evra.
Ona je smenjena krajem februara sa pozicija zamenice premijera i ministarke infrastrukture i energetike, ali negira da je uradila bilo šta pogrešno, dodaje briselski portal.
Evropska komisija je za Politiko navela da "EU prima k znanju rezultate današnjeg glasanja u albanskom parlamentu", dodajući da su posvećenost vladavini prava i borbi protiv korupcije od najveće važnosti za proces pristupanja EU. (kraj) vip/ivt/bdr