Članstvo u ANURS

13:31 23. 06. 2026. FoNet | Bojana Milovanović

BANJALUKA - Predsednik Vlade Srbije Đuro Macut inaugurisan je danas u Banjaluci u inostranog člana Akademije nauka i umjetnosti Republike Srpske (ANURS), saopšteno je iz Vlade.

Na sastanku sa predsednikom ANURS Dragoljubom Mirjanićem istaknuto je da članstvo Macuta predstavlja visoko priznanje za njegov naučni, stručni i akademski rad, rezultate ostvarene u oblasti medicine i visokog obrazovanja, kao i doprinos razvoju naučne saradnje i povezivanju akademskih zajednica.
 
Macut je ocenio da mu prijem u Akademiju predstavlja veliku čast i obavezu da i ubuduće doprinosi jačanju naučne saradnje i očuvanju jedinstvenog naučnog i kulturnog prostora. (kraj) vbr/bom/mk
Share: