Ponovo radi ambasada u Kuvajtu

18:45 24. 06. 2026. FoNet | Vesna Milosavljević

KUVAJT - Ambasada Sjedinjenih Američkih Država (SAD) u Kuvajtu obnovila je danas rad tokom posete američkog državnog sekretara Marka Rubija, gotovo četiri meseca nakon što je obustavila usluge zbog iranskih napada.

Ambasada će odmah nastaviti pružanje hitnih usluga za američke građane, dok će ostale usluge biti postepeno uvođene, saopštio je Stejt department, javlja Rojters.

Rubio je prisustvovao ceremoniji podizanja zastave u ambasadi, u okviru posete regionu radi razgovora sa saveznicima o okončanju rata u Iranu. (kraj) vem/bdr

Share: