Inspektori će ići u Iran

22:32 24. 06. 2026. FoNet | Ivica Strnčević

TOKIO - Generalni direktor Međunarodne agencije za atomsku energiju Rafael Grosi izjavio je danas da će njihovi inspektori proveriti nuklearna postrojenja u Iranu i istakao da će uskoro početi da se dogovaraju datumi, procedure i mesta inspekcije.

Grosi je istakao da će se inspekcija sprovesti u skladu sa preliminarnim mirovnim sporazumom, koji su potpisali Sjedinjene Američke Države i Iran.

Sporazum potpisan prošle nedelje „eksplicitno navodi" da će se razblaživanje iranskog visoko obogaćenog uranijuma sprovoditi pod našim nadzorom, rekao je Grosi, prenosi BBC. (kraj) is/bdr

Share: