Policija blokirala puteve

18:27 25. 06. 2026. FoNet | Desk

NAJROBI -  Policija u Keniji postavila je danas blokadu na putevima u Najrobiju kako bi onemogućili prolaz građanima koji su krenuli u protestnu šetnju, povodom druge godišnjice od pogibije više od 80 ljudi u antivladinim protestima, prenele su danas agencije.

Šef policije u Najrobiju Iša Mohamud rekao je da su blokade na putevima imale za cilj sprečavanje kriminalaca da uđu u grad i da je nekoliko ljudi uhapšeno.

Predsednik Viliam Ruto je prošle nedelje rekao da će protest biti dozvoljen, ali da će vlada takođe štititi školarce i radnike, te da neće dozvoliti bilo kakve pokušaje demonstranata da "zaustave zemlju". (kraj) elh/st/bdr

Share: