Istorijska pobeda TCS

09:48 28. 08. 2020. FoNet | Ivica Strnčević

KIŠINJEV - Fudbaleri TCS-a iz Bačke Topole plasirali su se u drugo kolo kvalifikacija za Ligu Evrope, a u prvoj utakmici u evrokupovima u istoriji kuba na gostovanju u Kišinjevu pobedili su Petrokub sa 2:0 (1:0).

Prednost srpskom superligašu doneo je u 17. minutu Saša Tomanović, koji je posle kornera bio najviši u skoku i savladao je golmana domaćeg tima.

U 31. minutu TSC je ostao sa igračem manje, kada je Boris Varga dobio crveni karton, ali je uspešno zaustavljao sve pokušaje Petrokuba da stigne do izjednačenja.

Utakmica je odlučena u 54. minutu, kada je jedan fudbaler Petrokuba skrivio jedanaesterac, zbog čega je dobio drugi žuti, odnosni crveni karton.

Najstrožu kaznu u pogodak je pretvorio Nenad Lukić, a sa istim brojem fudbalera TSC nije imao mnogo problema da sačuva tu prednost. (kraj) is