Bajernu Superkup Evrope

08:43 25. 09. 2020. FoNet

Budimpešta - Fudbaleri Bajerna osvojili su trofej Superkupa Evrope pošto su u pred punom budimpeštanskom Puškaš arenom, nakon produžetaka, pobedili Sevilju rezultatom 2:1 (1:1).

Bavarci su po drugi put u klupskoj istoriji osvojili su Superkup i to posle sedam godina.

Sevilja je sinoć ubeležila čak peti poraz u utakmicama Superkupa, mada je ekipa Hansija Flika bila dominantna u većem delu utakmice i povela već u 12. minutu penalom, jer je David Alaba u kaznenom prostoru Bavaraca oborio Ivana Rakitića, povratnika u redove Andalužana, pa je sa bele tačke bio precizan Lukas Okampos.

Bajern je nastavio u napadačkom stilu i veliku nadmoć krunisao pogotkom u 35. minutu. Levandovski je asistirao, a Leon Gorecka iz neposredne blizine savladao Bona za 1:1.

U drugom poluvremenu, kada je Manuel Nojer u 87. minutu odbranio udarac Jusefa El Nesirija u situaciji jedan na jedan, bilo je jasno da slede produžeci.

U ofanzivnoj igri Bajerna, rezervni igrač Havi Martines je u 104. minutu glavom poslao loptu u mrežu za konačnih 2:1. (kraj) dpv