Bolonja - Sasuola 3:4

17:53 18. 10. 2020. FoNet

Bolonja - U derbiju Serije A danas su fudbaleri Sasuola savladali Bolonju rezultatom 4:3 (poluvreme 2:1 za Bolonju), čime su se podigli na drugo mesto u ligi, ostavivši iza sebe Napulj, Juventus i Inter iz Milana.

Roberto Soriano doveo je Bolonju u vođstvo u 9. minuti, ali je do izjednačenja na 1:1 došlo posle devet minuta, golom Domenika Berardija.

Ped kraj poluvremena Bolonja prelazi u vođstvo pogotkom Matiasa Svanberga (2:1).

U drugom poluvremenu, u 60. minuti Bolonja uvećava vođstvo na 3:1 zahvaljujući Rikardu Orsolinu.

Međutim, već u 64. minuti Filip Đuričić smanjuje rezultat na 3:2.

Do izjednjačenja dolazi u 70. minuti pogotkom Cićo Kaputija, posle šuta iz kornera.

Ali, u 77. minuti tragičar utakmice Takeiro Tomijasi postiže autogol kad je pokušao da presretne centaršut na šest metara od mreže, i to je konačnih 4:3 za Sasuolo. (kraj) dpv