Pobeda Lester sitija

17:06 13. 02. 2021. FoNet

LESTER - U 24. kolu Premijer lige fudbaleri Lester sitija savladali su danas aktuelnog šampiona Liverpul sa 3:1 (0:0).

Livepul je izgubio utakmicu, ali je poveo sa 1:0 u 67. minutu golom Mohameda Salaha, na asistenciju Roberta Firmina.

U 77. minutu poništen je dosuđeni penal za Lester siti, nakon provere preko VAR sistema, ali minut kasnije Džejms Medison iz slobodnog udarca izjednačava rezultat na 1:1, a u 79. minutu dosuđen je indirektan udarac koji nije rezultirao pogotkom.

Džejmi Vardi postiže gol u 81. minutu i dovodi Lester siti u vođstvo od  2:1, a u 85. minutu na 3:1 povećava Harvi Barns, i on na asistenciju Džejmsa Medisona.

Liverpul je posle današnje utakmice na čertvrtom mestu sa 40 bodova, a ovim su zabeležili treći uzastopni neuspeh. (kraj) dep