Pobeda Crvene zvezde

23:46 01. 04. 2021. FoNet

BEOGRAD - Košarkaši Crvene zvezde zabeležili su pobedu u 33. kolu Evrolige, savladavši večeras u Beogradu izraelski Makabi sa 76:64 (15:21, 18:13, 20:11, 23:19).

Crvena zvezda je već na početku povela sa 6:0, ali je do kraja prve četvrtine i delom u drugoj četvrtini izgledalo da će opet biti poražena. Makabi je imao i dvocifrenu prednost, a Crvena zvezda je bila konfuzna u napadu.

Potom je konsolidovan napad preko Džordana Lojda, Ognjena Dobrića, Dejana Davidovca, kasnije i Lendri Nokoa. Uz dobru odbranu, Crvena Zvezda je u trećoj četvrtini primila samo 11 poena, pa je prednost očuvana do kraja utakmice.

Najefikasniji su bili Lojd sa 21 poenom, sedam skokova i četiri asistencije, Dobrić sa 13 i Davidovac sa 11 poena.

U ekipi Makabija najefikasniji je bio Tajler Dorsi sa 14, Elija Brajant sa 12 i Ante Žižić sa deset poena.

U narednom, poslednjem kolu Crvena zvezda gostuje kod Albe, a Makabi dočekuje Asvel. (kraj) dep