Finale bez Đokovića

21:03 24. 04. 2021. FoNet

BEOGRAD - Najbolji teniser sveta Novak Đoković nije uspeo da se plasirau finale Srbija opena u Beogradu, pošto ga je večeras u polufinalu pobedio Rus Aslan Karacev posle tri maratonska seta, koja su trajala gotovo tri i po sata, sa 7:5, 4:6, 6:4.

Karacev je večeras ostvario najveću pobedu u karijeri i zasluženo će sutra igrati za svoju drugu titutu na ATP turu. Protiv prvog igrača sveta odigrao je veoma hrabro, a uspeo je da uradi ono što protiv Đokovića nisu mogli ni njegovi najveći rivali Rodžer Federer i Rafael Nadal.

Novak je, naime, u meču imao čak 28 brejk šansi, a Karacev je spasio 23, od čega svih devet, koliko ih je Đoković imao u trećem setu.

S obzirom da je Đoković sa 49 odsto realizovanih brejk šansi u karijeri najuspešniji na ATP turu, za ovo što je uradio Karacev mora da se kaže da je podvig.

Sve ostalo što se u meču dešavalo ostalo je u senci Novakovih nerealizovanih prilika da protivniku oduzme servis, jer da je iskoristio bar još dve-tri lako bi dobio meč. (kraj) vip/dpv