Mlade odbojkašice u finalu SP

21:36 17. 07. 2021. FoNet | Ivica Strnčević

ROTERDAM - Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije do 20 godina plasirala se u finale prvenstva sveta, pošto je večeras u Roterdamu u polufinalu savladala Holandiju sa 3:1 (25:21, 17:25, 25:23, 28:26).

Za šampionsku titulu mlade odbojkašice Srbije sutra će se boriti protiv Italije, koja je u drugom polufinalu pobedila Rusiju sa 3:0. To će biti prilika za revanš, jer su Italijanke u takmičenju po grupama savladale našu selekciju sa 3:0.

Reprezentativke Srbije večeras su prikazale izvanrednu igru protiv Holanđanka, koje su pred svojim navijačima do polufinala stigle bez poraza.

Završnica je bila dramatična, jer je Srbija u četvrtom setu vodila sa 24:20, ali je Holandija serijom od 5:0 preokrenula rezultat. Petog seta ipak nije bilo pošto su naše odbojkašice uspele da vrate koncentraciju i da stugnu do zaslužene pobede. (kraj) is/dpv