Partizan neporažen u Rusiji

20:25 05. 08. 2021. FoNet | Ivica Strnčević

SOČI - U prvoj utakmici trećeg kola kvalifikacija za Ligu konferencija Partizan je na gostovanju u Rusiji igrao protiv Sočija nerešeno 1:1 (0:0).

Partizan je u Soči otišao sa namerom da ne izgubi i u tome je uspeo, mada mu taktiku umalo nisu srušili arbitri iz Moldavije, kada su u 63. minutu dosudili jedanaesterac za domaći tim, iako je Igor Vujačić faul napravio van šestanesterca.

Glavni sudija je najpre dosudio prekršaj jedan metar van šesnaesterca, ali je njegov pomoćnik tražio da to bude penal i odluka je preinačena, a strelac je bio Noboa.

Crno-beli su ispunili zacrtani cilj sedam minuta kasnije zahvaljujući izvanrednom centaršutu Lazara Markovića i još boljoj reakciji Rikarda Gomeša, koji je nadmudrio dvojicu čuvara i izjednačio rezultat. (kraj) is/dpv