Pobeda Srbije u derbiju

23:16 25. 08. 2021. FoNet | Ivica Strnčević

BEOGRAD - U poslednjem kolu grupne faze takmičenja na prvenstvu Evrope, ženska odbojkaška reprezentacija Srbije pobedila je večeras u Beogradu Rusiju sa 3:2 (25:22, 25:19, 16:25, 24:26, 15:10) i osvojila prvo mesto u grupi sa maksimalnim učinkom, uz samo dva izgubljena seta.

Do prve pobede ikada protiv Rusije na šampionatima Evrope naše odbojkašice su stigle posle velike borbe u pet setova, a navijači su imali priliku da uživaju u izuzetno kvalietnoj utakmici.

Reprezentaciji Srbije je za osvajanje prvog mesta u grupi bilo dovoljno da osvoji dva seta i kada je povela sa 2:0 došlo je do opuštanja, što su Ruskinje znale da kazne i uspele su da izjednače.

U petom setu su izabranice Zorana Terzića ipak smogle snagu da ponovo podignu nivo igre i stigle su do pobede koja će im u osmini finala doneti lakšeg protivnika. To će biti četvrtoplasirana selekcija iz grupe C. (kraj) is/dpv