Partizan u Ligi konferencija

23:40 26. 08. 2021. FoNet

BEOGRAD - Fudbaleri Partizana pobedili su večeras sa 2:0 portugalsku Santa Klaru u revanš utakmici plej-ofa za Ligu konferencije i plasirali se u grupnu fazu ovog novog evropskog takmičenja.

Oba gola fudbaleri Partizana postigli su veoma brzo. Najpre je Rikardo Gomeš u 25. minutu izveo jedanaesterac bez greške – nakon što je Sejduba Suma oboren u kaznenom prostoru Santa Klare, a dva minuta kasnije Siniša Seničanin postiže pogodak iz igre, zahvaljujući korneru kog je izveo Miloš Jojić i greški golmana Pereire.

Na taj način je nadoknađen minus iz prvog meča od 1:2 i dobijena presudna utakmica za ostanak na međunarodnoj sceni.

Partizan je propustio priliku za ubedljiviju pobedu. Seničanin je bio neprecizan kod šuta glavom, priliku nije iskoristio ni Danilo Pantić, a šut Filipa Holendera refleksno je zaustavio golman Santa Klare.

Santa Klara je takođe imala dobru priliku, zahvaljujući udarcu Linkolna, međutim, zaustavio ga je Aleksandar Popović.

Rivali Partizana u grupnoj fazi prve sezone Lige konferencije biće poznati u petak. (kraj) dep