Novi poraz Zvezde

23:01 28. 10. 2021. FoNet | Ivica Strnčević

MILANO - U utakmici sedmog kola Evrolige, košarkaši Crvene zvezde izgubili su večeras u Milanu od Armanija sa 79:62 (24:6, 19:21, 19:23, 17:12) i sa učinkom od dve pobede i pet poraza nalaze se na 15. mestu.

Četvrti uzastopni poraz u Evroligi Zvezda je doživela zahvaljujući užasno odigranoj prvoj četvrtini, u kojoj su domaćini imali i 20 poena prednosti. Pobednik je već tada bio rešen i sve što je crveno-belima preostalo bilo je da do kraja pokušaju da izbegnu potpuni debakl.

I na ovoj utakmici Zvezda je imala ogromne probleme u organizaciji napada, pa je prvi koš postigla posle više od šest minuta, a ponovo je spoljna linija potpuno zakazala. Šut sa distance je bio veoma loš i izabranici Dejana Radonjića su pogodili samo četiri trojke iz 21 pokušaja.

U drugoj i trećoj četvrtini košarkaši Armanija su smanjili tempo, što je Zvezdi omogućilo da u tih 20 minuta bude ravnopravna, ali je u poslednjoj četvrtini usledio novi pad u igri i ubedljiv poraz nije mogao da se izbegne.

U narednom kolu Zvezda će 4. novembra u Beogradu igrati protiv Panatinaikosa. (kraj) is/dpv