Srbija izgubila od Nemačke

23:51 27. 11. 2021. FoNet | Ivica Strnčević

INSBRUK - U drugom kolu grupne faze takmičenja u Dejvis kupu, reprezentacija Srbije izgubila je večeras u Inzbruku od Nemačke sa 2:1.

Posle ovog poraza plasman naše selekcije u četvrtfinale nije siguran i zavisićemo od drugih rezultata.

Bićemo prvi u grupi ako Austrija pobedi Nemačku, a ukoliko Nemci pobede imaćemo šansu da među osam najboljih prođemo kao jedna od dve najbolje drugopasirane selekcije.

U prvom današnjem singlu Filip Krajinović je odigao veoma loše protiv Dominika Kefera i izgubio je u dva seta, sa 7:6 (7:4), 6:4, a izjednačio je prvi teniser sveta Novak Đoković, koji je pobedio Jana Lenarda Štrufa sa 6:2, 6:4.

Meč je odlučen u dublu, gde su Kevin Kravic i Tim Puc pobedili Đokovića i Nikolu Ćaćića u tri seta, sa 7:6 (7:5), 3:6, 7:6 (7:5).

Đoković i Ćaćić mali su veliku priliku da stignu do pobede, a samim tim i da obezbede četvrtfinale, ali su u trećem setu ispustili brejk prednosti i na kraju su poraženi u taj brejku. (kraj) is/dpv