Real u finalu

23:21 19. 05. 2022. FoNet | Ivica Strnčević

BEOGRAD - Košarkaši Reala plasirali su se u finale Evrolige, pošto su večeras u Beogradu u polufinalu završnog turnira pobedili Barselonu sa 86:83 (19:19, 15:26, 26:11, 26:27).

U meču za titulu klupskog prvaka Evrope Real će u subotu igrati protiv branioca titule Efesa, koji je ranije danas u prvom polufinalu savladao Olimpijakos sa 77:74.

Prvo poluvreme "el klasika" u Štark areni pripalo je Barseloni, koja je bila mnogo bolja i činilo se da u nastavku neće imati velikih problema da prođe u finale.

Ispostavilo se, međutim, da je Real pronašao način da odgovori i u trećoj četvrtini je gotovo deklasirao Barsu, pa je uoči poslednjih deset minuta dvocifreni zaostatak pretvorio u prednost od pet poena.

Barselona je u finišu uspela da stigne prednost protivnika i da izjednači na 75:75, da bi Real posle tajm auta serijom od 5:0 rešio meč.

Kraljevski klub je tako u najvažnijem duelu sezone prekinuo seriju od pet uzastopnih poraza od Barselone. (kraj) is/dpv