Zvezda izgubila u Turskoj

20:53 15. 09. 2022. FoNet | Ivica Strnčević

TRABZON - U drugom kolu grupne faze takmičenja u Ligi Evrope, fudbaleri Crvene zvezde izgubili su večeras na gostovanju u Turskoj od Tabzona sa 2:1 (1:0).

To je drugi poraz šampiona Srbije, koji je ostao na poslednjem mestu u grupi H bez bodova.

Trabzon je do prve pobede u ovogodišnjoj Ligi Evrope stigao posle mnogo bolje igre svih 90 minuta, a strelci su bili Marek Hamšik u 16. i Mahmud Trezege u 68. minutu.

Zvezda je odigrala veoma loše i ni u jednom trenutku nije uspela da uspostavi ravnotežu na terenu, a šanse da izbegne poraz u velikoj meri su joj bile umanjene kada je Gelor Kanga u 63. minutu dobio drugi žuti, odnosno crveni karton.

Nada da bi crveno-beli ipak mogli da osvoje bod pojavila se u finišu susreta, kada je Veljko Nikolić u 89. minutu odličnim udarcem savladao golmana Trabzona, ali je domaćin u četiri minuta nadoknade vremena uspeo da sačuva prednost.

U narednom kolu Zvezda će 6. oktobra ugostiti Ferencvaroš, koji vodi u grupi sa maksimalnih šest bodova.