Partizan pobedio Makabi

23:12 18. 11. 2022. FoNet | Ivica Strnčević

BEOGRAD - U utakmici osmog kola Evrolige, košarkaši Partizana pobedili su večeras u Beogradi ekipu Makabija sa 96:88 (22:26, 27:24, 20:18, 27:20) i sa učinkom od po četiri pobede i poraza nalaze se na osmom mestu.

Partizan je u punoj "Štark areni" do pobede stigao zahvaljujući odličnoj igri u drugom poluvremenu, pre svega u odbrani, kada su u velikoj meri zaustavili najbolje šutere Makabija.

Izraelski tim je do finiša treće četvrtine bio u vođstvu, koje su crno-beli u nekoliko navrata stizali, ali nisu uspevali da pobedu sve do 30. minuta.

U poslednjoj četvrtini izabranici Željka Obradovića su, uz fantastičnu podršku navijača, počeli da uvećavaju vođstvo, da bi četiri minuta pre kraja stigli do prednosti od devet poena i uveli utakmicu u mirnu završnicu.

Veliku borbenost košarkaši Partizana su pretvorili u značajnu prednost u skoku i susret su završili sa devet uhvaćenih lopti više, pri čemu su imali 11 skokova u napadu. (kraj) is/dpv