Srbija - Alžir 36:27

23:59 13. 01. 2023. FoNet | Ivica Strnčević

KATOVICE - Muška rukometna reprezentacija Srbije uspešno je počela nastup na Svetskom prvenstvu, pošto je večeras u prvom kolu prve faze takmičenja u Katovicama pobedila selekciju Alžira sa 36:27 (16:13).

Srbija je svih 60 minuta kontrolisala igru i rezultat i ni u jednom trenutku nije ispuštala vođstvo. Alžirci su u prvom poluvremenu uspevali da koliko-toliko održavaju ravnotežu, ali su naši rukometaši posle rezultat 8:8 zaigrali mnogo angažovanije i u odbrani i u napadu i do odlaska na odmor stekli su prednost od tri gola.

U drugom poluvremenu razlika je iz minuta u minut rasla na maksimalnu prednost od deset golova, što je reprezentaciji Srbije omogućilo da uđe u mirnu završnicu, a selektoru Toniju Đeroni da pruži šansu gotovo svim igračima. (kraj) is/dpv