Prvi evropski bod za TSC

21:01 05. 10. 2023. FoNet | Ivica Strnčević

BAČKA TOPOLA - U drugom kolu grupne faze takmičenja u Ligi Evrope, TSC je večeras u Bačkoj Topoli igrao protiv Olimpijakosa nerešeno 2:2 (0:2) i osvojio prvi bod u evrokupovima.

Olimpijakos je bio veliki favorit u ovoj utakmici i posle vođstva od 2:0 izgledalo je da će to opravdati bez većih problema, ali su fudbaleri TSC-a u nastavku napravili podvig i uspeli da izjednače.

Grci su poveli golom Jorgasa Masurasa u 16. minutu, a prednost gostiju je udvostručio Danijel Podens u 57. minutu.

Šest minuta kasnije Ifet Đakovac je pogotkom vratio nadu našem timu, a izjednačenja je postalo još realnije kada je veznjak Olimpijakosa Andreas Ntoi isključen u 71. minutu.

Olimpijakos se posle toga potpuno povukao, nastojeći da sačuva prednost, ali u tome nije uspeo, jer je Miloš Pantović u 90. minutu postigao drugi gol za TSC.