Kadeti ispustili finale

20:02 02. 06. 2024. FoNet | Ivica Strnčević

LARNAKA - Kadetska fudbalska reprezentacija Srbije nije uspela da se plasira u finale Evropskog prvenstva, koje se održava na Kipru, pošto je danas u polufinalu izgubila od Portugalije sa 3:2, iako je vodila 2:0.

U prvom poluvremenu naši mladi fudbaleri su potpuno nadigrali vršnjake iz Portugalije i to su krunisali sa dva pogotka. Prvi je postigao Mihajlo Cvetković u 22. minutu, a 15 minuta kasnije Đođe Ranković je šutirao na gol, lopta je pogodila Eduarda Felisisma, koji je postigao autogol.

U nastavku su Portugalci imali incijativu i u 60. minutu Gabrijel Silva je smanjio zaostatak svog tima, nakon čega su fudbaleri Srbije uspešno čuvali prednost do 89. minuta, kada je Rodrigo Mora izjednačio. (kraj) is/dj