Remi po meri Švajcarske

23:10 19. 06. 2024. FONET | Ivica Strnčević

KELN - Fudbaleri Švajcarske i Mađarske večeras su u Kelnu, u drugom kolu grupne faze takmičenjana Evropskom prvenstvu, odigrali nerešeno 1:1 (1:1) i taj rezultat mnogo više odgovara Švajcarcima, koji sa četiri boda imaju veliku šansu da završe na drugom mestu u A grupi i prođu u osminu finala.

Škotskoj ostaje nada da bi pobedom u poslednjem kolu u duelu sa Mađarskom mogla da se bori za prolazak među 16 najboljih kao jedna od četiri najbolje trećeplasirane ekipe.

Škotlanđani su poveli u 13. minutu autogolom Fabijana Šera, a Švajcarsi su izjednačili u 26. minutu, kada je Đerdan Šaćiri iskoristio početničku grešku Entonija Ralstona, koji je želeo da vrati loptu svom golmanu, ali je idealno asistirao reprezentativcu Švajcarske. (kraj) is/mk