S gola na gol

21:23 06. 08. 2024. FoNet | Velimir Ilić

ABOVJAN - Golman jermenskog fudbalskog prvoligaša Noa Ognjen Čančarević postigao je nesvakidašnji pogodak u pobedi svog tima protiv grčkog kluba AEK u prvom susretu trećeg pretkola Lige konferencija.

Šut po kojem će biti zapamćena utakmica Noa-AEK usledio je u 67. minutu kada je Čančarević snažno ispucao loptu iz svog šesnaesterca tako da je ona doletela do ivice šesnaesterca, u odskoku lobovala njegovog kolegu Strakošu na golu grčkog prvoligaša i - završila u mreži.

Favirizovani AEK poveo je u 22. minutu, Jermenci su izjednačili 11 minuta kasnije, a Čančarevićev gol je, pokazalo se, preokrenuo utakmicu, da bi njegov klub u nadoknadi vremena, u 97. minutu postigao treći pogodak za konačnih 3:1.(kraj) vip/bdr