Crvena zvezda povela

20:34 15. 04. 2024. FoNet | Ivica Strnčević

BEOGRAD - U prvoj utakmici četvrtfinala plej ofa ABA lige, košarkaši Crvene zvezde večeras su u Beogradu, posle velikog preokreta, pobedili SC Derbi sa 83:81 (15:21, 15:19, 19:24, 34:17).

Ekipa iz Podgorice bila je na pragu senzacionalne pobede, jer je posle treće četvrtine imala prednost od 15 poena, ali je Zvezda u poslednjih 10 minuta, pre svega izvanrednom odbranom, uspela da preokrene rezultat i da povede u seriji.

U neizvesnoj završinici crveno-beli su prvi put poveli u 39. minutu, a potom su imali i sreće, jer je Derbi u poslednjem napadu imao šansu da pobedi, ali je Borna Kapusta promašio šut za tri poena.

Četvrtfinalna serija igra se na dve pobede, a druga utakmikca na programu je za sedam dana u Podgorici. (Kraj) is/bdr