Problemi pravosudne akademije

13:28 17. 12. 2024. FoNet | Bojana Milovanović

BEOGRAD - Nekadašnja predsednica Vrhovnog suda Srbije Vida Petrović Škero izjavila je danas da Pravosudna akademija u Srbiji nije dostigla takav kvalitet da bi postala ustavna kategorija i jedina tačka ulaska u pravosuđe. 

437843 Prontscreen FoNet/Pravosudna akademija

"Pravosudna akademija još treba da se razvija, da bi smo dostigli francusku Pravosudnu akademiju iz Bordoa i ne smemo da preskačemo stepenice u razvoju", kazala je Vida Petrović Škero, jedna od učesnica diskusije u organizaciji Centra za pravosudna istraživanja i Udruženja građana Peščanik "Kako Nacrt zakona o Pravosudnoj akademiji oblikuje budućnost pravosuđa".

Kao neke od spornih propisa, ona vidi to što je predviđeno da u Upravnom odboru (UO) Pravosudne akademije bude ministar, kao i da jednog člana UO iz redova Akademije bira Vlada.  (kraj) vem/bom/bdr

Share: