Zemun blokiran na dva mesta

12:43 03. 02. 2025. FoNet | Davor Lukač

BEOGRAD - Studenti Poljoprivrednog fakulteta, srednjoškolci i njihovi profesori blokirali su danas od 11:52 do 12:07 časova dve najfrekventnije raskrsnice u Zemunu - na Avijatičarskom trgu i na spoju ulica 22. oktobra, Tvorničke i Vrtlarske, kako bi odali počast žrtvama pada nadstrešnice na Železničkoj stanici u Novom Sadu.

Njima su se pridružili i zaposleni iz obližnjeg doma zdravlja, kao i brojni građani, među kojima i dosta roditelja sa decom, uključujući i bebe u kolicima.

Policija je blokirala prilaze mestima blokada, a bio je primetan i veliki broj uniformisanih, koji su obezbeđivali skup.

Na blokadi su se pojavili i novi transparenti, sa porukama "Korupcija vlada, poručuju iz Novog Sada", "Mi smo uz studente", "Pravda ne sme da bude tajna", "Profesori + studenti = bilans budućnosti", "Dugujete živote, potražujemo pravdu", "Da ne bude posle ... tata što si ćutao?", "Nećemo pola porcije, hoćemo ceo obrok" i "Sa ulice odjekuje pobeda". (kraj) vem/dal/dj

Share: