Agencijski servisi
U svetu gde je sve obmana - pričati istinu je revolucionarni čin.
Džordž Orvel

KONTAKTIRAJTE NAS
Fonet - 2004 - 2025 - All rights reserved
Društvo
Crveni tepih za maratonce
22:39 27. 05. 2025. FoNet | Branko Vučković
KRAGUJEVAC - U Kragujevcu su večeras uz vatromet, crveni tepih i medalje dočekani studenti kragujevačkog Univerziteta koji su trčali štafetni ultra-maraton dug 2.000 kilometara do glavnog grada Belgije, pod nazivom „Od mog sela do Brisela“.
Do stepeništa Skupštine grada dvojica studenata - Jovan Stojanović sa Fakulteta medicinskih nauka i njegov kolega Darko Komnenović sa Akademije strukovnih studija Šumadija, dotrčali su preko crvenog tepiha pozdravljeni aplauzima stotina građana, koji su formirali špalir od ulice Zorana Đinđića do glavnog ulaza u zgradu Gradske skupštine.
Zajedno sa njima na stepeništu su se pojavili i dvojica maratonaca iz Beograda i jedan iz Niša gde su im uručene medalje, a za "maratonce nobelovce" priređen je i vatromet.