Suprotno Zakonu o korupciji

13:49 16. 12. 2025. FoNet | Anđelija Stojković

BEOGRAD - Bivša predsednica Saveta Regulatornog tela za elektronske medije (REM) Olivera Zekić postupila je suprotno Zakonu o sprečavanju korupcije i izrečena joj je mera opomene da se ubuduće pridržava zakonskih odredbi, objavio je danas Biro za društvena istraživanja (Birodi) odgovor koji mu je dostavila Agencija za sprečavanje korupcije.

Agencija je navela u odgovoru da Olivera Zekić nije u zakonskom roku obavestila tu instituciju o sumnji u postojanje sukoba interesa, kada je kao predsednica Saveta REM prisustvovala sednici Saveta tog tela 22. decembra 2023. godine, na kojoj je doneta odluka o tome da nema povrede Kodeksa ponašanja članova Saveta REM na osnovu predstavke Birodija protiv nje.
 
U vezi sa obraćanjem Birodija po pitanju sukoba interesa kod bivše članice Saveta REM Višnje Aranđelović, Agencija je tražila pojašnjenje da li Birodi traži mišljenje Agencije, ili se to obraćanje može smatrati prijavom. (kraj) vem/and/mk

Share: