U svetu gde je sve obmana - pričati istinu je revolucionarni čin.
Džordž Orvel
Fonet - 2004 - 2026 - All rights reserved
13:32 29. 01. 2026. FoNet
SRB-BEOGRAD - Predsednica Komiteta pravnika za ljudska prava Jukom Katarina Golubović izjavila je danas da je na izborima za članove Visokog saveta sudstva (VSS) u sredu, 28. januara zabeležena velika izlaznost sudija i da je glasalo 93,3 odsto od ukupnog broja upisanih sudija, dok je 2020. izlaznost bila 78 odsto.
Ona je, na konferenciji za novinare, istakla da na izborima nisu zabeležene veće nepravilnosti i da je izborni dan tekao mirno, nije bilo remećenja reda i mira, nije bilo dojava o bombi, što je bio u slučaj u nekim od prethodnih perioda.
Greške su se dešavale, rekla je Katarina Kolubović i kao primer navela da su neki birački odbori pogrešno popunjavali zapisnike, što je konstatovala izborna komisija, ali da to neće uticati na rezultat glasanja.(kraj) vbr/lč/bdr