Krivična prijava za pomoćnicu

14:54 24. 06. 2026. FoNet | Andrijana Milaćević Vukosavljević

NOVI SAD - Roditelji učenika Jovine gimnazije u Novom Sadu saopštili su danas da će protiv pomoćnice direktora te škole Ivane Đukić Račić biti podneta krivična prijava, zbog toga što je potpisala falsifikovane zapisnike sa sednica Nastavničkog veća, za šta je zaprećena kazna zatvorom do pet godina.

Roditelji upozoravaju u saopštenju da su profesorima Jovine gimnazije pre tri dana dostavljeni falsifikovani zapisnici sa navodnih sednica Nastavničkog veća od 24. oktobra 2025. i 13. novembra 2025, koje jesu sazvane za te datume, ali nisu održane zbog nedostatka kvoruma.
 
Prema navodima roditelja, u tim "zapisnicima" piše da je obe sednice vodio direktor Radivoje P. Stojković. (kraj) vem/am/mk
Share: