Nije iseljenje već premeštanje

21:48 24. 06. 2026. FoNet | Anđelija Stojković

BEOGRAD - Ustanova Studentski centar "Beograd" sapštila je danas da nije reč o iseljenju studenta iz Studentskog grada zbog specijalizovane izložbe Ekspo 2027, već o privremenom premeštanju dela studenata iz krila F Doma II.

Kako se navodi u saopštenju, Studentski grad raspolaže sa skoro 4.500 mesta, a u krilu F se nalazi manje od 10 odsto ukupnih smeštajnih kapaciteta.

Dodaje se da je u krilu F planiran smeštaj 445 volonetera, koji će biti angažovani tokom trajanja izložbe Ekspo 2027, a da će svi studenti koji budu privremeno premešteni iz krila F dobiti smeštaj u okviru kapaciteta Studentskog centra "Beograd", pod istim uslovima koje trenutno imaju u Studentskom gradu. (kraj) is/and

Share: