Sedam medija prekršilo kodeks

19:21 25. 06. 2026. FoNet | Katarina Stankov

BEOGRAD - Komisija za žalbe Saveta za štampu jednoglasno je odučila večeras da su portali N1, Nova, Blic, Alo, Informer, Mondo i Kurir prekršili Kodeks novinara i novinarki Srbije.

Komisija je prvo razmatrala žalbu Stevana Simijanovića protiv portala N1, Nova, Informer, Blic i Alo, zbog teksta u kojem se navodi da je uhapšen u Italiji po poternici koju je za njim raspisala crnogorska policija.

Simijanović tvrdi da objavljeni tekst sadrži fotografiju njegove lične karte, etikete o lažnom predstavljanju, tvrdnju o falsifikovanju dokumenata i o bekstvu iz države, i to bez provere i traženje njegove izjave. (kraj) elh/ks/bdr

Share: