Kina je najveći investitor

16:03 25. 06. 2026. FoNet | Andrijana Milaćević Vukosavljević

PEKING - Kina je danas najveći investitor u Srbiji, izjavio je predsednik Privredne komore Srbije (PKS) Marko Čadež na skupu u okviru Sajma CISCE u Pekingu, gde je međunarodnoj poslovnoj zajednici predstavio Specijalizovanu izložbu Ekspo u Beogradu, saopštila je danas PKS.

Srbija je mesto gde se Evropa i Kina susreću i zajedno rade, a svetska izložba biće prilika da se dodatno učvrsti čelično prijateljstvo dveju zemalja, izjavio je Čadež.
 
Čadež je istakao da Srbija i Kina grade partnerstvo koje se razvijalo kroz više talasa – od velikih infrastrukturnih projekata, preko novih proizvodnih kapaciteta, do savremenih tehnologija, navodi se u saopštenju. (kraj) is/am/mk
Share: