Strah od slabljenja industrije

12:15 08. 07. 2026. FoNet | Eldin Hadžović

BEOGRAD - Predložena rešenja u Zakonu o industrijskom akceleratoru ne smeju da oslabe evropsku automobilsku industriju, već treba da doprinesu njenom jačanju, saopštila je danas Asocijacija evropskih proizvođača automobila (ACEA).

Generalna direktorka ACEA Sigrid de Vris istakla je da taj zakon predstavlja važnu priliku za jačanje industrijske baze Evropske unije, ali da njegov konačni tekst mora da uvaži realne okolnosti u kojima posluju proizvođači vozila.
 
"Evropska automobilska industrija ulaže milijarde kako bi ostvarila prelazak na mobilnost sa nultom emisijom, dok se istovremeno suočava sa sve izazovnijim ekonomskim, konkurentnim i geopolitičkim okruženjem", rekla je de Vris. (kraj) elh/st/mk
Share: