Prvi upisni predrok 21. i 22. aprila

17:40 30. 03. 2023. FoNet | Boris Drenča

BEOGRAD - Rani upis na studije podrazumeva mogućnost polaganja prijemnih ispita u aprilskom i majskom upisnom predroku, čime Akademija umetnosti u Beogradu, prva privatna akreditovana visokoškolska institucija u zemlji i regionu, svim zainteresovanim mladim umetnicima koji žele što pre da pokažu svoj talenat, otvara svoja vrata.

Akademija umetnosti u Beogradu već gotovo tri decenije uživa ugled prve privatne akreditovane visokoškolske institucije u zemlji i regionu, u polju umetnosti, koja svoje studente priprema za globalni svet profesionalizovane dramske i audio-vizuelne umetnosti.

Reditelji, direktori fotografije, muzički producenti i dizajneri zvuka, producenti, montažeri i glumci koji su diplomirali na beogradskoj Akademiji umetnosti danas kreiraju kulturnu i umetničku scenu u Srbiji i zemljama u okruženju. Zašto?

Godinama unazad mlade generacije umetnika koji žele promene, nove umetničke poglede i postignuća, istaknute umetnike kao profesore, savremen pristup umetnosti i medijima uz negovanje tradicionalnih vrednosti, koristeći znanja koja su aktuelna i priznata u čitavom svetu, odlučuju se za rani upis na studije: filmske i TV režije, fotografije i kamere, muzičke produkcije i dizajna zvuka, filmske i televizijske montaže, glume i produkcije u umetnosti i medijima.

Rani upis na studije podrazumeva mogućnost polaganja prijemnih ispita u aprilskom i majskom upisnom predroku, čime Akademija svim zainteresovanim mladim umetnicima koji žele što pre da pokažu svoj talenat, otvara svoja vrata.

Prvi upisni predrok i prijemni ispiti: 21. i 22. aprila 2023. godine. Svi zainteresovani kandidati mogu se prijaviti na besplatne konsultacije i pripreme sa istaknutim profesorima i umetnicima.

Studijski programi Akademije, a samim tim i sadržina prijemnih ispita imaju za cilj da od samog starta razvijaju kreativnost pojedinca i sopstveni umetnički pečat koji se dalje neguje kroz četvorogodišnje akademske studije, prateći nove trendove, sve zahtevnije umetničko tržište, brzinu razvoja nauke i tenologije i vreme koje porazumeva interdisciplinarnost i multifunkcionalnost u svim segmentima umetničkog života i rada.

Studenti Akademije umetnosti u Beogradu tokom svog akademskog i profesionalnog života su jedni od najuticajnijih mladih umentika, koji sa uspehom nastupaju na scenama naših uglednih teatara, snimaju, režiraju i montiraju naše najbolje filmove, televizijske serije i emisije, radio drame, izlažu u renomiranim galerijama i prostorima u zemlji i svetu, rade za velike kompanije, istaknute intitucije, marketinške agencije, filmske i pozorišne produkcije, organizuju brojna kulturna dešavanja i sl.

Među njima su, Ljubomir Bulajić, Isidora Simijonović, Bojan Perić, Nenad Okanović, Slaven Došlo, Hana Selimović, Uroš Jovčić, Milica Gojković, Suzana Lukić, Saša Joksimović, Lazar Dubovac, Igor Benčina, Hristina Popović, Marko Gvero, Stevan Piale, Aleksandar Stojković, Aleksandar Gligorić, Siniša Ubović, Goran Stanković, Miloš Avramović, Đorđe Stanimirović, Filip Čolović, Svetlana Drinjaković, Ivica Vidanović, Milena Predić, Lazar Predojev, Vladimir Kerkez, Marko Milićević Gramofondžija, Rade i Saša Kovačević, Nikola Rokvić, Gojko Despotović, Bojana Andrić, Predrag Jočić, Vladimir Arsenijević, Nikola Pantelić, Snežana Panev, Aleksandra Filipović  i mnogi drugi.

Mnogi od njih postali su poznati i priznati umetnici u svojim oblastima koji svojim delima i stvaralaštvom učestvuju, čuvaju i kreiraju kulturno – umetničku scenu i nasleđe, kako u Srbiji, tako i u zemljama iz kojih dolaze. Akademiju upisuju i završavaju i mladi umetnici iz susednih zemalja, a upravo su oni okosnica razvoja i napretka umetničkih scena u Hrvatskoj, Crnoj Gori, Sloveniji, Bosni i Hercegovini i Makedoniji. Među inostranim studentima, Akademiju su završili i studiraju i oni koji su zbog kvaliteta studijskih programa došli iz Italije, Švajcarske, USA, Poljske i Nemačke.

Jedan od razloga zbog kojeg ne samo domaći već i inostrani studenti upisuju Akademiju jeste činjenica da je ovaj fakultat nosilac preko 320  domaćih i međunarodnih nagrada i priznanja za umetničko stvaralaštvo /od Hjustona, nominacije za Oskara, Zlatnog Viteza, i dr./, pa do najviših priznanja i nagrada u Republici Srbiji u polju obrazovanja i umetnosti, poput Vukove nagrade, Zlatnog beočuga, Povelje Slobode Кulturno-prosvetne zajednice Beograda, Pečata Narodnog pozorišta i mnogih drugih. (kraj) bdr

 

 

 

Share: