Agencijski servisi
U svetu gde je sve obmana - pričati istinu je revolucionarni čin.
Džordž Orvel
KONTAKTIRAJTE NAS
Fonet - 2004 - 2025 - All rights reserved
Evropa
Izbori nisu bili fer
13:51 02. 12. 2025. FoNet | Katarina Stankov
BEOGRAD - Nacionalni konvent o Evropskoj uniji (NKEU) ocenio je danas da lokalni izbori, održani u nedelju u Negotinu, Mionici i Sečnju, ne mogu biti smatrani ni slobodnim ni fer, jer su bezbednost učešća građana i sloboda njihovog opredeljenja u izbornom procesu bili ozbiljno ugroženi.
Tokom izbornog dana zabeleženi su nasilje, zastrašivanje i organizovano ometanje izbora, uz više slučajeva u kojima prisutna policija nije reagovala. Istovremeno, prisustvo specijalnih jedinica u punoj opremi je dodatno stvaralo atmosferu straha i moglo je uticati na odluke birača, navodi u saopštenju NKEU.
Policija, kako ističe Konvent, nije obavestila javno tužilaštvo o incidentima kojima je prisustvovala, a koji imaju elemente krivičnog dela, iako je na to zakonom obavezna. (kraj) vip/ks/dj