Zaražen fracuski doktor

13:16 24. 06. 2026. FoNet | Ivana Šanjević

PARIZ - Ministarstvo zdravlja Francuske potvrdilo je danas da je doktor koji se vratio iz DR Konga pozitivno testiran na virus ebole, ali da je pacijent izolovan i u dobrom stanju.

Doktor se vratio iz humanitarne misije u jednom od pogođenih oblasti DR Konga, a kako prenosi briselski portal Politiko, radi se o jednoj od najgorih epidemija ebole u istoriji, sa više od 1.000 potvrđenih slučajeva do sada.
 
Epidemiju izaziva bundibugijo virus, tip ebole za koji nema odobrenih lekova i vakcina. (kraj) elh/ivt/mk
Share: