Agencijski servisi
U svetu gde je sve obmana - pričati istinu je revolucionarni čin.
Džordž Orvel

KONTAKTIRAJTE NAS
Fonet - 2004 - 2025 - All rights reserved
Srbija
Podaci samo uz nalog
18:37 17. 03. 2025. FoNet | Leposava Čolić
LESKOVAC - Leskovački odbor stranke Srbija centar (SRCE) upitao je danas zdravstvene radnike službe hitne medicinske pomoći i Policijsku upravu u tom gradu da li je tačno da su pripadnici policije uzimali podatke od osoba koje su se javljale u tu zdravstvenu ustanovu sa simptomima pretrpljenog zvučnog udara.
U Srbija centru objašnjavaju da policija ima pravo da uzima zdravstvene podatke samo ako postupa po pisanom nalogu tužilaštva i u ime tužilaštva sprovodi istražne radnje, a da u ostalim slučajevima to nema pravo.
"Broj telefona može da zatraži zbog kontakta, ali samo ako postupa po pisanom nalogu tužilaštva. Tužilaštvo, osnovno ili više, pokreće postupak, a policija po njihovom nalogu može da sprovede određene istražne radnje", ističu u toj stranci i pitaju da li je tužilaštvo izdalo takav nalog. (kraj) is/lč/bdr
Tagovi: