Dačić o generalu Stevanoviću

16:25 08. 04. 2025. FoNet | Bojana Milovanović

BEOGRAD - Ministar unutrašnjih poslova Srbije Ivica Dačić uputio je danas saučešće porodici, saradnicima i prijateljima generala policije Obrada Stevanovića, navodeći da je dao neprocenjiv doprinos razvoju srpske policije.

"General Stevanović će biti upamćen kao profesionalac i lider koji je svojom mudrošću i predanošću unapredio sigurnost i integritet naših institucija i kao profesor Kriminalističko-policijskog univerziteta, koji je svojim nesebičnim radom i posvećenošću oblikovao mnoge generacije mladih kadrova", naveo je Dačić, saopštilo je Ministarstvo unutrašnjih poslova (MUP).

Dodao je da će ostavština generala Stevanovića biti trajno prisutna u radu srpske policije, ali i u mnogim sferama društva.

General policije u penziji Obrad Stevanović, jedan od potpisnika Kumanovskog sporazuma kojim je okončano NATO bombardovanje SR Jugoslavije, preminuo je u 72. godini.

U MUP Srbije bio je od 1979. do 2001. godine na dužnostima inspektora, rukovodioca grupe, šefa odseka, načelnika odeljenja, zamenika načelnika i načelnika Uprave policije, komandanta Posebnih jedinica policije, pomoćnika i savetnika ministra unutrašnjih poslova, u zvanjima/činovima od samostalnog inspektora do general-potpukovnika policije.

Povremeno je obavljao dužnost člana Komande i zamenika komandanta Združenog odreda policije Saveznog ministarstva unutrašnjih poslova (1981-1988) i dužnost rukovodioca i člana Štaba MUP Srbije za Kosovo i Metohiju (1989-1995). (Kraj) vem/bom/mk

Share: