Agencijski servisi
U svetu gde je sve obmana - pričati istinu je revolucionarni čin.
Džordž Orvel

KONTAKTIRAJTE NAS
Fonet - 2004 - 2025 - All rights reserved
Srbija
Kurti je izgubio razum
21:28 20. 07. 2025. FoNet | Ivana Šanjević
BEOGRAD - Predsednik Srbije Aleksandar Vučić ocenio je večeras da hapšenje pomoćnika direktora Kancelarije Vlade Srbije za Kosovo i Metohiju Igora Popovića na Kosovu pokazuje da je kosovski premijer Aljbin Kurti "izgubio razum" i želi da izazove incidente na Zapadnom Balkanu.
Obavestili smo sve partnere, obavestićemo i prijatelje. To može da ima nesagledive posledice, ali mi ćemo se boriti da sačuvamo mir i stabilnost i regaovaćemo na veoma tvrd i snažan način. Ovaj teror mora da stane, rekao je Vučić u emisiji Hit tvit na Televiziji Pink.
Pomoćniku direktora Kancelarije Vlade Srbije za Kosovo i Metohiju Igoru Popoviću, koji je priveden zbog izjava o Oslobodilačkoj vojsci Kosova koje je dao na pomenu srpskim žrtvama stradalim u Orahovcu, određen je danas pritvor do 30 dana.(Kraj) is/ivt/bdr