Dveri podržavaju studente

09:03 31. 10. 2025. FoNet | Leposava Čolić

BEOGRAD - Pokret Dveri saopštio je danas da snažno podržava Studentski pokret koji je uradio više nego bilo ko u poslednjih 13 godina u pravcu buđenja naroda i oslobađanja Srbije od diktatorskog i korumpiranog, ličnog režima Aleksandra Vučića, kao i skup koji će biti održan 1. novembra u Novom Sadu, povodom godišnjice od pada nadstrešnice Železničke stanice.

Dveri podsećaju javnost da nadstrešnica nije pala sama od sebe, već je ona posledica korupcije državnog vrha i da za taj zločin, kada je poginulo 16 ljudi, još niko nije odgovarao, dodavši da su prethodnih godinu dana svi imali priliku da vide sve najgore što jedan režim ima da ponudi.

"Na studentsku organizaciju odgovarao je kontrastudentima, na ratne veterane kontraveteranima, na bajkere kontrabajkerima, kopirajući sve što su studenti i građani radili. Kada ni to nije bilo dovoljno, režim je počeo da šalje udružene policijske i kriminalne strukture da prebijaju i hapse studente i građane, dok je Vučić lično pomilovao one koji su optuženi za pokušaje ubistva prilikom napada na studente", navode Dveri. (kraj) vbr/lč/mk

Share: