Ubistvo Đinđića - velika nesreća

21:58 12. 03. 2026. | Ivana Šanjević

BEOGRAD - Predsednik Srbije Aleksandar Vučić ocenio je večeras, povodom godišnjice smrti Zorana Đinđića, da je ogromna tragedija za zemlju kada predsednik vlade bude ubijen, ali da nikada nije krio da postoje stvari u njegovom političkom delovanju koje su bile relativno dobre, a da je bilo i onih koje su loše urađene.

To je bio čovek obrazovan, velike energije, velika nesreća za našu zemlju. Dan pre toga, ne govorim o godinama, stradao Milošević. U martu imamo mnogo teških događaja. Ne znam kako bi se odvijalo, ali koliko već bi 2004. godine bi izgubio izbore i pitanje kako bi se to odrazilo na političke prilike, rekao je Vučić za Radio-televiziju Srbije.

Vučić je, na pitanje o odnosu prema haškom osuđeniku Ratku Mladiću kojem je danas 84. rođendan, rekao da ne može da govori sve što misli, jer bi delimično ugrozio interese zemlje. (kraj) vip/ivt/bdr

Share: