Incident posledica korupcije

12:17 25. 05. 2026. FoNet | Katarina Stankov

BEOGRAD - Narodni pokret Srbije (NPS) ocenio je danas da je jutrošnje iskakanje tramvaja iz šina u centru Beograda, kada je vozilo udarilo u objekat na Dorćolu, još jedan pokazatelj stanja u kojem se nalazi glavni grad i posledica sistemske korupcije i zanemarivanja bezbednosti.

Poslanik NPS Aleksandar Ivanović izjavio je da gradska vlast godinama ulaže milijarde u "nameštene projekte, tendere i fontane", dok se osnovna infrastruktura neophodna za svakodnevno funkcionisanje raspada pred građanima.

"Beograd plaća cenu decenije pljačke, neodržavanja i nestručnog upravljanja gradom. Građani svakodnevno rizikuju živote u javnom prevozu, na ulicama i u objektima koji moraju da budu bezbedni", naveo je Ivanović u pisanoj izjavi. (kraj) elh/ks/dj

Share: